تالار گفتگوی عمومی در زمینه فناوری ویپ VoIP  و CRM
گوشی های جدید اتکام

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد، چرا نام نويسي ؟

• دریافت پاسخ سوالات فنی که آنها را در جای دیگری نمی یابید
  • صرفه جویی در زمان با کسب سریع اطلاعات
  • دسترسي به بخش هاي ويژه مخصوص کاربران سايت
  • دریافت امتیاز در سیستم رتبه بندی مشتریان سیتکو
  • پنل کاربري سايت

آواتار مهمان

ورود به حساب کاربري

موارد ديگر را ببين

بازيابي اطلاعات کاربري شما از طريق دکمه هاي زير قابل انجام خواهد بود

نام نويسي فراموشي گذرواژه فراموشي گذرنامه
    + ارسال موضوع جدید
    نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

1. Top | #1

• شماره عضویت
        18
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      • 1 بار در ا پست از ایشان تشکر شده است.

وبینار چیست؟

خب همانطور که می*دانید واژه وبینار ( webinar) مخفف عبارت web based seminar یا سمیناری که مبتنی بر فضای وب هست، سمیناری که به صورت اینترنتی برگزار می*شود و نه به صورت حضوری، یعنی مجازی هست.

پس واژه وبینار از اونجا اومده و ما زمانی*که میگیم وبینار، یعنی یک سمیناری که آنلاین هست.
      روند در وبینارها به این صورت هست که ما تعدادی مدرس داریم، دقیقا مثل فضای واقعی، که شرکت کننده*ها اطلاعات اون مدرس رو دریافت می*کنند، حالا می*تونه متنی که اون مدرس نوشته، تصویر مدرس، صدای مدرس، اسلایدهای مدرس و یا اطلاعات دیگه باشه و افراد از جاهای مختلف پای کامپیوتر و سیستم هاشون می*نشینند و اطلاعات رو دریافت می*کنند.
      و البته گاهی اوقات این ارتباط می*تونه دوطرفه باشه، یعنی مدرس می*تونه اجازه بده فردی سوال بپرسه، تصویرش پخش بشه، صدایش پخش بشه و بتونه متنی رو برای مدرس به صورت سوال، پیشنهاد، نظر یا خیلی چیزهای دیگه ارسال بکنه و یا تمرینی حل بشه. بنابراین حتی می*تونه یک ارتباط دوطرفه هم باشه.
      حالا می*خواهیم صحبت بکنیم ببینیم امکانات وبینار چی هست.
      وبینارها بر اساس اون سیستمی که ازشون استفاده میشه، امکانات مختلفی دارند. ولی چیزهایی که متداول هستند و ما بیشتر می*تونیم باهاشون سروکله بزنیم معمولا این موارد هستند:
      شما می *توانید صفحه اسلایدها و صفحه نمایشتون رو به اشتراک بگذارید، مثلا اگر می*خواهید نرم افزار فتوشاپ رو آموزش بدید، خیلی راحت می*تونید صفحه نمایشتون رو به اشتراک بگذارید، دقیقا برید تو نرم افزار فتوشاپ، یک سری کارها رو انجام بدید و افراد هم ببینند و یاد بگیرند یا می*تونید اسلایدهاتون رو به نمایش بگذارید، دقیقا مثل همین کاری که الان من دارم انجام میدم.
      همچنین صدا و تصویر مدرس رو میشه دید یعنی صدا رو می*شنوید و تصویر رو می*تونند ببینند، خب این امکان خیلی خوبی هست و می*تونه خیلی کمک بکنه.
      مورد بعدی نوشتن متن هست، مدرس می*تونه متنی بنویسه. مثلا فرض کنید من الان یک آدرس وبسایتی رو اعلام بکنم. شاید خیلیا درست متوجه نشوند، ولی خیلی راحت می*تونم تایپ کنم و به همه ارسال کنم.
      یک تخته وایت برد وجود دارد که می*تونم مطلبی رو اگر لازم هست بنویسم. مخصوصا اگر قلم نوری وجود داشته باشه خیلی بهتر و با کیفیت بیشتر میشه این کار رو انجام داد.
      و امکانات بسیار بسیار دیگری که می*تونه تو جاهای دیگه وجود داشته باشه مثل چت اختصاصی، اجازه دادن به مخاطب که سوال بپرسه یا نه، کسی دستشو بیاره بالا، پخش فایل های صوتی و خیلی چیزهای دیگه که بسته به نرم افزاری که از اون استفاده میشه می*تونیم از این خدمات بهره ببریم.

حالا سوال اینجا هست: آیا باید حضوری برگزار بشه یا غیر حضوری؟
      حالا یک سمینار بهتره که حضوری باشه یا خیلی بهتره که غیر حضوری باشه؟
      خب من اول مزایای وبینار رو میگم و بعد هم معایبش رو میگم و مسلما می*بینیم که هرکدوم یک سری مزایا و معایبی داده و ما باید تصمیم بگیریم که بر اساس نیازمون از کدوم استفاده بکنیم.
      اولین مزیت بزرگ وبینار رفت و آمد هست.
      مثلا من در یک کلاسی به اسم مدرسه استادی، تقریبا می*تونم بگم پنجاه درصد شرکت کننده*ها از شهرهای دیگه دارند میایند. بنابراین گاهی اوقات اگر این جلسات رو به صورت وبینار برگزار کنیم، خب کمک بسیار بزرگی کردیم و البته توی شهر بزرگی مثل تهران که رفت و آمد خودش یک مسافرت به حساب میاد، بنابراین این یک دغدغه بسیار بزرگ هست که خیلی راحت رفع میشه و شما از هر جایی می*تونید اون رو ببینید.
      مورد بعدی هزینه به نسبت کم هست.
      همین که بخواهید یک جایی رو اجاره بکنید، یک پذیرایی داشته باشید و اتفاقات مشابه، هزینه قابل توجهی داره، ولی اینجا مبلغ بسیار بسیار کم تری پرداخته میشه.
      مورد بعدی زحمت کمتر هست.
      فقط کافی هست که یک مقدار با فضای مجازی آشنا باشیم. می*بینیم که کارهای ما بسیار راحت تر پیش می*رود و واقعا زحمت کمتری می*کشیم. هم مدرس و هم آموزش گیرنده. بنابراین از این بابت می*تونیم خوشحال باشیم.

مورد بعدی امکانات بیشتر هست.
      معمولا توی وبینار ما به نسبت کلاس درس امکانات بیشتری داریم. یعنی توی کلاس درس ممکن هست پروژکتور قطع بشه، سیستم صوتی دچار مشکل بشه و… ولی احتمال این موضوع توی وبینار خیلی خیلی کمتر هست، حداقل تجربه اینطور به من نشون داده.
      نکته خیلی جالب این هست که براساس سیستمی که استفاده می*کنیم تقریبا تعداد شرکت کننده هامون می*تونه نامحدود باشه و از این بابت مشکلی وجود نداره و این هم یک اتفاق فوق العاده عالی هست!
      و… مزایای خیلی زیادی که به نظر من اینها مهمترین هایش بود.
      اما وبینار مثل هر خدمات دیگری معایبی هم دارد:
      از جمله اینکه ارتباط فرد به فرد وجود نداره، خیلی راحت نمیشه بازخورد گرفت.
      دوم اینکه ممکنه اینرنت قطع بشه که البته این مساله فقط توی کشور ما وجود داره و جاهای دیگه خیلی پررنگ نیست.
      ویرایش توسط fns4565 : 12-24-2016 در ساعت 11:08 AM

2. Top | #2

• شماره عضویت
        52
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      • 0 بار در 0 پست تشکر شده
      ممنون از شما
      چندتا از ارائه دهندگان وبینار در ایران را هم نام می برید

3. Top | #3

• شماره عضویت
        87
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      یه فیلم آموزشی هم میزارم برا درک بهتر این مفهوم:
      مهمانان عزیز خواش آمدید/کاربران عضو شده شما میتوانید به موضوع پاسخ بدهید تا لینک ها را ببینید

4. Top | #4

• شماره عضویت
        95
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      مرسی ممنونم خیلی عالی بودش.

5. Top | #5

• شماره عضویت
        106
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      خیلی کاربردی بود و خوب نوشته بودی ممنون .

6. Top | #6

• شماره عضویت
        240
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      • 1 بار در ا پست از ایشان تشکر شده است.
      نقل قول نوشته اصلی توسط fns4565 مهمانان عزیز خواش آمدید/کاربران عضو شده شما میتوانید به موضوع پاسخ بدهید تا لینک ها را ببینید
      خب همانطور که می*دانید واژه وبینار ( webinar) مخفف عبارت web based seminar یا سمیناری که مبتنی بر فضای وب هست، سمیناری که به صورت اینترنتی برگزار می*شود و نه به صورت حضوری، یعنی مجازی هست.

پس واژه وبینار از اونجا اومده و ما زمانی*که میگیم وبینار، یعنی یک سمیناری که آنلاین هست.
      روند در وبینارها به این صورت هست که ما تعدادی مدرس داریم، دقیقا مثل فضای واقعی، که شرکت کننده*ها اطلاعات اون مدرس رو دریافت می*کنند، حالا می*تونه متنی که اون مدرس نوشته، تصویر مدرس، صدای مدرس، اسلایدهای مدرس و یا اطلاعات دیگه باشه و افراد از جاهای مختلف پای کامپیوتر و سیستم هاشون می*نشینند و اطلاعات رو دریافت می*کنند.
      و البته گاهی اوقات این ارتباط می*تونه دوطرفه باشه، یعنی مدرس می*تونه اجازه بده فردی سوال بپرسه، تصویرش پخش بشه، صدایش پخش بشه و بتونه متنی رو برای مدرس به صورت سوال، پیشنهاد، نظر یا خیلی چیزهای دیگه ارسال بکنه و یا تمرینی حل بشه. بنابراین حتی می*تونه یک ارتباط دوطرفه هم باشه.
      حالا می*خواهیم صحبت بکنیم ببینیم امکانات وبینار چی هست.
      وبینارها بر اساس اون سیستمی که ازشون استفاده میشه، امکانات مختلفی دارند. ولی چیزهایی که متداول هستند و ما بیشتر می*تونیم باهاشون سروکله بزنیم معمولا این موارد هستند:
      شما می *توانید صفحه اسلایدها و صفحه نمایشتون رو به اشتراک بگذارید، مثلا اگر می*خواهید نرم افزار فتوشاپ رو آموزش بدید، خیلی راحت می*تونید صفحه نمایشتون رو به اشتراک بگذارید، دقیقا برید تو نرم افزار فتوشاپ، یک سری کارها رو انجام بدید و افراد هم ببینند و یاد بگیرند یا می*تونید اسلایدهاتون رو به نمایش بگذارید، دقیقا مثل همین کاری که الان من دارم انجام میدم.
      همچنین صدا و تصویر مدرس رو میشه دید یعنی صدا رو می*شنوید و تصویر رو می*تونند ببینند، خب این امکان خیلی خوبی هست و می*تونه خیلی کمک بکنه.
      مورد بعدی نوشتن متن هست، مدرس می*تونه متنی بنویسه. مثلا فرض کنید من الان یک آدرس وبسایتی رو اعلام بکنم. شاید خیلیا درست متوجه نشوند، ولی خیلی راحت می*تونم تایپ کنم و به همه ارسال کنم.
      یک تخته وایت برد وجود دارد که می*تونم مطلبی رو اگر لازم هست بنویسم. مخصوصا اگر قلم نوری وجود داشته باشه خیلی بهتر و با کیفیت بیشتر میشه این کار رو انجام داد.
      و امکانات بسیار بسیار دیگری که می*تونه تو جاهای دیگه وجود داشته باشه مثل چت اختصاصی، اجازه دادن به مخاطب که سوال بپرسه یا نه، کسی دستشو بیاره بالا، پخش فایل های صوتی و خیلی چیزهای دیگه که بسته به نرم افزاری که از اون استفاده میشه می*تونیم از این خدمات بهره ببریم.

حالا سوال اینجا هست: آیا باید حضوری برگزار بشه یا غیر حضوری؟
      حالا یک سمینار بهتره که حضوری باشه یا خیلی بهتره که غیر حضوری باشه؟
      خب من اول مزایای وبینار رو میگم و بعد هم معایبش رو میگم و مسلما می*بینیم که هرکدوم یک سری مزایا و معایبی داده و ما باید تصمیم بگیریم که بر اساس نیازمون از کدوم استفاده بکنیم.
      اولین مزیت بزرگ وبینار رفت و آمد هست.
      مثلا من در یک کلاسی به اسم مدرسه استادی، تقریبا می*تونم بگم پنجاه درصد شرکت کننده*ها از شهرهای دیگه دارند میایند. بنابراین گاهی اوقات اگر این جلسات رو به صورت وبینار برگزار کنیم، خب کمک بسیار بزرگی کردیم و البته توی شهر بزرگی مثل تهران که رفت و آمد خودش یک مسافرت به حساب میاد، بنابراین این یک دغدغه بسیار بزرگ هست که خیلی راحت رفع میشه و شما از هر جایی می*تونید اون رو ببینید.
      مورد بعدی هزینه به نسبت کم هست.
      همین که بخواهید یک جایی رو اجاره بکنید، یک پذیرایی داشته باشید و اتفاقات مشابه، هزینه قابل توجهی داره، ولی اینجا مبلغ بسیار بسیار کم تری پرداخته میشه.
      مورد بعدی زحمت کمتر هست.
      فقط کافی هست که یک مقدار با فضای مجازی آشنا باشیم. می*بینیم که کارهای ما بسیار راحت تر پیش می*رود و واقعا زحمت کمتری می*کشیم. هم مدرس و هم آموزش گیرنده. بنابراین از این بابت می*تونیم خوشحال باشیم.

مورد بعدی امکانات بیشتر هست.
      معمولا توی وبینار ما به نسبت کلاس درس امکانات بیشتری داریم. یعنی توی کلاس درس ممکن هست پروژکتور قطع بشه، سیستم صوتی دچار مشکل بشه و… ولی احتمال این موضوع توی وبینار خیلی خیلی کمتر هست، حداقل تجربه اینطور به من نشون داده.
      نکته خیلی جالب این هست که براساس سیستمی که استفاده می*کنیم تقریبا تعداد شرکت کننده هامون می*تونه نامحدود باشه و از این بابت مشکلی وجود نداره و این هم یک اتفاق فوق العاده عالی هست!
      و… مزایای خیلی زیادی که به نظر من اینها مهمترین هایش بود.
      اما وبینار مثل هر خدمات دیگری معایبی هم دارد:
      از جمله اینکه ارتباط فرد به فرد وجود نداره، خیلی راحت نمیشه بازخورد گرفت.
      دوم اینکه ممکنه اینرنت قطع بشه که البته این مساله فقط توی کشور ما وجود داره و جاهای دیگه خیلی پررنگ نیست.
      با تشکر از مطالب مفیدتون

7. یک کاربر برای این پست سودمند از negar2000 عزیز تشکر کرده اند:

elenak81 (05-29-2018)

8. Top | #7

• شماره عضویت
        241
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      جالب بود ممنون

9. Top | #8

• شماره عضویت
        273
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      ممنون مطلب بسیار مفیدی بود.

10. Top | #9

• شماره عضویت
        297
      • عنوان کاربر
        کاربر سایت
      سلام می تونین یکی از نرم افزارهای خوب برای مدیریت وبینارها رو معرفی کنید؟

+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع